Jaki wybrać aparat do spirometrii?

Nowoczesne aparaty do spirometrii pozwalają na szybkie i sprawne nieinwazyjne badania pojemności płuc. Stanowią one podstawowe wyposażenie poradni, klinik i szpitali. Rozważając zakup spirometru, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest pytanie, czy zakup spirometru jest nam w ogóle potrzebny. Jak to? O tym w dalszej części artykułu!

Spirometr optymalny

Spirometr, taki jak chociażby dostępny w naszej ofercie kompaktowy i przenośny model BTL-08 Spiro Pro, musi zapewniać dokładną diagnostykę. Aparat powinien wykonywać wszystkie rodzaje testów FVC, SVC i MVV oraz pozwala na wybranie różnych wartości wzorcowych. W celu poprawnej diagnostyki spirometr powinien dokonywać pomiarów z maksymalną dokładnością, w szerokim zakresie przepływów powierza i przy minimalnym oporze przepływów. Ponadto dobry spirometr może wykonać automatyczną interpretację oraz korekcję BTPS, która dokonuje pomiaru wilgotności względnej, temperatury otoczenia i ciśnienia barometrycznego.
Spirometr model BTL-08 Spiro Pro jest także zgodny ze standardami ATS/ERS 2005, EN 13826 i normami bezpieczeństwa EN 60601-1

Ile kosztuje spirometr?

Na wybór urządzenia powinna wpływać nie tyle cena zakupu, ile koszty eksploatacyjne. Dzięki takim udogodnieniom, jak łatwe w dezynfekcji sensory wielokrotnego użytku, są one właściwie minimalne. Poza tym warto wybrać urządzenie, które podobnie jak BTL-08 Spiro Pro, pozwala na wysłanie wyników do komputera i wydrukowanie ich na zwykłej drukarce biurowej, co dodatkowo redukuje wydatki na papier termiczny.

Spirometr dla pediatry

Przy wyborze aparatu do spirometrii powinniśmy zwrócić uwagę, czy można stosować go w pediatrii. W takim przypadku powinien mieć on dodatkowe opcje, takie jak normy dla dzieci i parametry spirometryczne AEX. Poza tym aparat może posiadać specjalne animacje, które zachęcają dzieci do udziału w badaniu, co w znacznym stopniu ułatwia pracę z młodymi pacjentami.

Aparat czy zestaw spirometryczny?

Czy aparat do spirometrii jest nam faktycznie niezbędny? Może, zamiast decydować się na zakup osobnego aparatu, wystarczy dokupić zestaw spirometryczny, który ma postać przystawki do aparatu do EKG. Warto rozważyć taką opcję, jeśli posiadamy przystosowany do tego elektrokardiograf.

W naszej ofercie posiadamy dwa zestawy spirometryczne idealnie współpracujące z elektrokardiografami BTL-08 MT Plus, LT i LC. Zestaw spirometryczny BTL-08 Spiro Upgrade pozwala na wykonanie spirometrii natężonej na podstawie 15 parametrów. Z kolei za pomocą bardziej zaawansowanego modelu BTL-08 Spiro Pro Upgrade przeprowadzimy badanie spirometrii wdechowej i wydechowej, spirometrii natężonej, swobodnej i MVV. Do dyspozycji mamy aż 49 parametrów.

Jeśli planujemy zakup zarówno elektrografu, jak i spirometru, warto rozważyć wybór odpowiedniego modelu aparatu do EKG, do którego dobierzemy zestaw spirometryczny.

Komputerowy spirometr

Jeszcze inną opcją stanowi wyposażenie gabinetu w spirometr komputerowy, taki jak BTL CardioPoint-SPIRO. Jest to profesjonalny system, za pomocą którego przeprowadzimy badania spirometryczne z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowania. W przypadku komputerowego spirometru przepływomierz podłączany jest bezpośrednio do komputera. Co istotne, również w przypadku tego zakupu możemy liczyć na ograniczenie kosztów eksploatacyjnych do minimum, dzięki wykorzystaniu sensorów spirometrycznych wielokrotnego użytku i ustnika z tworzywa sztucznego. Komputerowy spirometr BTL CardioPoint-SPIRO posiada 49 parametrów pomiarowych i animacje dla dzieci.

 

     
     
do góry

Skontaktuj się z nami


Potrzebujesz ofertę na wyposażenie placówki?

Nie znalazłeś produktu?


Telefon kontaktowy:

+48 784 056 416

Email kontaktowy:

info@netmed.com.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl