Jak wybrać najlepszy aparat do EKG?

Jak wybrać aparat do EKG?

Elektrokardiografia to jeden z prostszych i powszechnie wykorzystywanych zabiegów diagnostycznych, służący wykrywaniu zmian i zagrożeń dla serca. Z tego względu ważne jest, aby stosowane w poradniach, klinikach i szpitalach elektrokardiografy spełniały rygorystyczne wymogi i najwyższe standardy jakości. Dzięki temu będą skutecznie wspomagały inne metody diagnostyczne chorób serca i ułatwiały pracę lekarzy. Jednak jak wybrać najlepszy aparat do EKG i na jakie czynniki należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Ceny aparatów do EKG

Na wybór elektrografu często ma wpływ jego cena. Zdarza się, że ograniczony budżet wymusza zakup urządzenia, które nie do końca spełnia wymagania, jakie zostaną przed nim postawione. Jest to ryzykowne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku ośrodków, które wykonują wiele badań, a zakupiony sprzęt musi być niezawodny. Przy mniejszym budżecie warto rozważyć zakup aparatu, który pozwoli na dokupienie np. przystawki, która umożliwi wykonanie spirometrii. Taką opcję mają dostępne w naszym sklepie modele elektrokardiografów BTL-08 MT Plus oraz BTL-08 LT.


A czym tańsze aparaty różnią się od droższych?

Znajdujący się w naszej ofercie tańszy model elektrokardiografu BTL-08 SD3 posiada 3 kanały, podczas gdy modele BTL-08 MT Plus oraz BTL-08 LT są 12-kanałowe. Poza tym tańszy aparat posiada ekran graficzny, a w swojej pamięci przechowuje do 6 badań. Droższe modele są wyposażone w kolorowy ekran dotykowy, a ich pamięć pomieści do 400 badań. Co ważne, wszystkie te modele można rozbudować o dodatkowe opcje analizy, współpracę z komputerem BTL CardioPoint-EKG i próby wysiłkowe BTL CardioPoint-Ergo.

Stacjonarnie czy w terenie?

Jednym z ważniejszych pytań, jakie powinniśmy sobie zadać, wybierając aparat do EKG, jest to, gdzie mamy zamiar z niego korzystać. Czy jego przeznaczeniem jest stacjonarna praca w gabinecie, czy może trzeba go będzie zabierać na badania przyłóżkowe na szpitalnym oddziale? Dostępne w naszej ofercie elektrokardiografy BTL wyposażone są w akumulatory, które pozwalają nawet na 2-godzinny czas pracy bez podłączenia do zasilania.

Jeśli nie planujemy przenosić naszego aparatu do EKG, możemy nabyć większy i bardziej zaawansowany aparat BTL-08 LT, który idealnie nadaje się do pracy na oddziałach szpitalnych i w klinikach kardiologicznych.

Z drugiej strony, jeśli wyprawy z aparatem po całym szpitalu to nasz chleb powszedni, powinniśmy zdecydować się na lżejszy i bardziej poręczny model, taki jak BTL-08 MT Plus, który bez trudu zabierzemy ze sobą na badania przyłóżkowe. Pod względem zaawansowania niczym nie ustępuje on modelom z linii L, ale jest umieszczony w mniejszej i lżejszej konstrukcji, co ułatwia jego transport.

A co z badaniami w terenie i wizytami domowymi? Na szczęście producenci elektrokardiografów wychodzą takim potrzebom naprzeciw. Tak jest w przypadku kompaktowego aparatu BTL-08 SD3, którego ogromną zaletą jest jego mobilność, która sprawia, że urządzenie sprawdzi się zarówno w gabinecie, jak i w terenie. Jego akumulator pozwala na pracę do 75 minut, a czas ładowania wynosi do 3 godziny.

 

Intuicyjność obsługi

Niezwykle ważny jest także sposób obsługi elektrokardiografu. Zwłaszcza w przypadku placówek, w których aparat pracuje niemalże non-stop warto zwrócić uwagę na odpowiednio dużą klawiaturę, łatwy panel obsługi czy duży monitor, pozwalający na podgląd zapisu przed wykonaniem rejestracji. Łatwość przeprowadzania badań, ergonomia pracy, prosta obsługa oraz możliwość zaprogramowania kilku własnych profilów użytkownika ze zdefiniowanymi zapisami EKG, to również niezwykle ważne czynniki, które spełniają aparaty BTL.

 

 

     
     
do góry

Skontaktuj się z nami


Potrzebujesz ofertę na wyposażenie placówki?

Nie znalazłeś produktu?


Telefon kontaktowy:

+48 784 056 416

Email kontaktowy:

info@netmed.com.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl